Çocuk

Çocuk

Sağlıkla Büyüyen Gülüşler

Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Çocuklarda diş bakımı ve tedavisi, yetişkinlere göre daha dikkatli ve onların psikolojilerine uygun olarak ilerlemelidir.

Biz Dentan olarak, bebekler, çocuklar ve genç erişkinler için daimi dişlenme tamamlanana dek süren Pedodonti hizmetleri tedavileri sunuyoruz.

Bir çocuğun gülümsemesi her şeye değer…

dentan-cocuk-1
dentan-pediatric-dentistry-2

Seans 1: Merhaba! Ben Dr. Dentan 😊

İlk seans çocuk ve aile ile tanışma seansıdır. Ağız içi muayeneye başlamadan önce, kullanılacak olan aletler, çocuğun anlayabileceği eğlenceli bir anlatım ile gösterilir.

Seans 2: Beni Hatırladın mı? 😊

Uygun psikolojik yaklaşım ile çocuğa önceki seansta tanıtılan aletler hızlıca hatırlatılarak diş tedavileri kolaydan zora olacak şekilde yapılmaya başlanır.

dentan-cocuk-seans-2
dentan-cocuk-seans-3

Seans 3: Arkadaş Olduk! 😊

Çocuğun uyum durumu ve dişlerindeki tedavilerin aciliyetleri doğrultusunda işlemler yapılmaya devam eder.

Bu seansa kadar tedavi yaptırmayı kabul etmeyen ve acil tedavi ihtiyacı olan çocuklar için, gereken durumlarda sedasyon veya genel anestezi  altında diş tedavisi yapılması seçeneği önerilir.

Dental Prosedürler

Çene Cerrahisi

Diş ve çevre dokularındaki bozulmalar, yirmi yaş dişi ve kist operasyonları ile ilgilenen bölümümüzdür.

İmplantoloji

Diş eksiklikleri olduğunda fonksiyon ve estetiğin düzenlenebilmesi amacıyla çene kemiklerine yerleştirilen titanyum implantlarla bu eksiklikleri gideren branştır.

Periodontoloji

Dişeti ve çevre dokularının sağlığı ile ilgilenen diş hekimliği branşıdır. Dişetlerinin çekilmesi ve kanaması gibi sorunları ve dişeti estetiği (pembe estetik) ile ilgilenir.

Daha Fazla...

Pedodonti (Çocuk Diş hekimliği)

Çocuk ağız diş sağlığının gelişimini, fonksiyon ve estetiğini koruyan ve gerektiğinde düzelten bölümümüzdür.

Ortodonti

Çocuklardaki çene ve diş dizilerinin bozukluklarını, düzenli takip ederek, gerektiğinde sabit veya hareketli apareylerle tedavilerini gerçekleştiren uzmanlık alanıdır.

Daha Fazla...