Cerrahi

Cerrahi

Cerrahi Müdahale Gerektiren Rahatsızlık Süreçleri

Cerrahi Bölümü Detayları

İmplantoloji ve diş eti ameliyatları dahil bütün diş cerrahisi prosedürleri kliniğimizde gerçekleştirilmektedir. Hastalarımızın yaşadığı yaralanma ve deformasyonların tanı ve tedavisi uzman doktorlarımız tarafından uygulanmaktadır.

Birinci Seans

Cerrahiyi ilgilendiren vakaların ilk seansında, şikayetin dinlenmesi, muayene ve röntgen, gerekirse tomografi ile vakanın değerlendirilmesi ve uzman hekimlerle konsültasyonu yapılarak teşhis konur. Çene cerrahisi işlemi; lokal anestezi veya sedasyon ile kliniğimizde veya genel anestezi altında anlaşmalı hastanemizde yapılmak üzere hastamıza sunularak tedavinin planlanması tamamlanır.

Değerlendirme

İkinci Seans

Tedavi ve Kontrol

Kliniğimizde yapılan işlemlerden sonra hastamız evine gönderilir ve tedavisi düzenli olarak takip edilir. Genel anestezi altındaki işlemlerden sonra doktorlarımızın kararı neticesinde birkaç saat veya bazen bir gece gözetim altında dinlenmesi sağlanır.

Üçüncü Seans

Kontrol

Hastamızın operasyon sonrası iyileşme süreci, genellikle bir hafta sonra kliniğimizde kontrol edilir.

Dental Prosedürler

Çene Cerrahisi

Diş ve çevre dokularındaki bozulmalar, yirmi yaş dişi ve kist operasyonları ile ilgilenen bölümümüzdür.

İmplantoloji

Diş eksiklikleri olduğunda fonksiyon ve estetiğin düzenlenebilmesi amacıyla çene kemiklerine yerleştirilen titanyum implantlarla bu eksiklikleri gideren branştır.

Periodontoloji

Dişeti ve çevre dokularının sağlığı ile ilgilenen diş hekimliği branşıdır. Dişetlerinin çekilmesi ve kanaması gibi sorunları ve dişeti estetiği (pembe estetik) ile ilgilenir.

Daha Fazla...

Pedodonti (Çocuk Diş hekimliği)

Çocuk ağız diş sağlığının gelişimini, fonksiyon ve estetiğini koruyan ve gerektiğinde düzelten bölümümüzdür.

Ortodonti

Çocuklardaki çene ve diş dizilerinin bozukluklarını, düzenli takip ederek, gerektiğinde sabit veya hareketli apareylerle tedavilerini gerçekleştiren uzmanlık alanıdır.

Daha Fazla...